Jak grać w metro 2033

Kategorie Gry komputerowe

Gra Metro2033 zaczyna się Po niszczycielskiej wojnie znaczna część świata jest w gruzach. Moskwa to miasto-widmo zamieszkane przez mutanty i potwory. Nieliczni pozostali ludzie wycofali się do rozległej sieci metra i opracowali tam najbardziej dziwaczne formy społeczne. Żyją pod ciągłym zagrożeniem dla potwornych istot, które próbują penetrować metro z góry.

Gatunek gry :

Gatunek survival horror rozpoczął wiele rozpoznawalnych tradycji rozgrywki. Ciągłe napięcie, nacisk na atmosferę, bezradność głównego bohatera, ograniczone przedmioty / amunicja – wszystkie te mechanizmy są jednym z powodów, dla których gry z gatunku survival horror są tak kuszące. Metro 2033 to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, która czerpie wiele z tych tradycji, aby stworzyć wrażenie atmosferyczne. Chociaż Metro 2033 jest intrygującą podróżą, byłem strasznie sfrustrowany szeregiem ukrytych scenariuszy i technicznych problemów.

Na jakiej podstawie powstała gra metro 2033 ?

Na podstawie rosyjskiej powieści Dmitrija Glukhovsky’ego Metro 2033 rozgrywa się w postapokaliptycznej Moskwie. Po nuklearnej dewastacji pustoszyjącej ziemię i niebo, ludność Moskwy wycofała się do rozległego podziemnego systemu metra, aby przetrwać, budując podniszczone miasta na różnych stacjach. Świat jest zamieszkany przez mutanty, niebezpieczne anomalie i wiele zjawisk nadprzyrodzonych. Pośród tej dziwnej scenerii gracze przejmują kontrolę nad młodym Artemem i prowadzą go w jego dążeniu do dostarczenia ważnej wiadomości do sąsiedniej stacji. Będzie walczył z mnóstwem ogólnych wrogów, aby się tam dostać, z kilkoma niespodziankami po drodze.

Atmosfera jest najbardziej przyjemnym aspektem tego tytułu. Rozgrywka, niestety, jest obszarem, w którym Metro 2033 cierpi najbardziej. Kiedy gra działa, działa ładnie, ale nie zawsze tak jest. Sekcje stealth, na przykład, są niesamowicie frustrujące, ponieważ wrogowie nie zawsze przestrzegają spójnych zasad. Jeśli przegapisz przechodzącego strażnika z cichym nożem do rzucania (lub może ranisz je, nie zabijając ich), każdy strażnik w okolicy jest nie tylko natychmiastowo ostrzeżony, ale również zna twoje dokładne położenie. „Szara strefa”, w której szukają was strażnicy, tak naprawdę nie istnieje w tej grze.

metro 2033

Te ukradkowe sekcje prawie zrujnowały mi Metro 2033, ale na szczęście jest tylko kilka godnych uwagi, które trzeba pokonać. Jeśli uda ci się ominąć te przeszkody, reszta gry będzie mniej frustrująca.

Metro 2033 to także dość wulgarna gra, ponieważ utknąłem na płotach i murach, a także walczyłem z nieumyślnie niepokonanym wrogiem, którego nie można było zabić. Kolejną niecodzienną usterką jest próba zastąpienia filtra w masce gazowej. Animacja filtrów zamiany zostanie odtworzona, ale filtr nie zostanie faktycznie zmieniony.

Inni gracze mogą być bardziej sfrustrowani tym, jak nieprzyjaznym jest Metro 2033 dla początkujących. Chociaż istnieje wiele podstawowych lekcji gry, istnieje wiele systemów, które nie są dobrze wyjaśnione. Kiedy po raz pierwszy postawiłem stopę na rynku stacji i próbowałem handlować walutą, byłem całkowicie zagubiony. Deweloperzy po prostu nie dają graczom wystarczającego kontekstu (zarówno celowego, jak i nie) i może to być przeszkodą dla nowych graczy.

Z drugiej strony siła Metro 2033 jest w atmosferze i otoczeniu. Developer 4A Games wykonał świetną robotę tworząc świat i zapełniając go interesującymi widokami i dźwiękami. Pełzanie po zniszczonych rurach kanalizacyjnych, jazda w dół upiornych torów kolejowych i wędrówki przez zimne nieużytki powierzchni są przykładami tego, co ta gra robi dobrze. Chociaż ogólna atmosfera podróży Artema przez Metro zachęciła mnie do dalszej gry, sama historia jest czasami niezgrabna. Wynika to głównie z postaci, które nie mają szczególnie silnych osobowości (poza Bourbonem).

Sercem Metro 2033 jest standardowy FPS z kilkoma ciekawymi pomysłami. Gra, którą znajdziesz w grze, jest typową opcją, ponieważ ciągle biegasz i strzelasz, z kilkoma bocznymi ruchami. Artem może nosić tylko jeden pistolet z każdej klasy broni palnej (pistoletowej, automatycznej i ciężkiej), chociaż może również nosić mały asortyment noży do rzucania i materiałów wybuchowych. Unikalne elementy wchodzą w grę, gdy przyjrzymy się gadżetom i gadżetom poza podstawowym arsenałem Artema. Jednym z jego najważniejszych narzędzi jest maska ​​gazowa, którą należy nosić na powierzchni z powodu trującego powietrza. Gracze muszą jednak zachować ostrożność, ponieważ filtr maski musi być stale wymieniany, aby powietrze Artema było czyste. A jeśli popełnisz błąd polegający na noszeniu maski przeciwgazowej w walce, istnieje szansa, że ​​zostanie ona uszkodzona i będzie wymagać wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *